Kā izvēlēties matraci?

Kā izvēlēties

Par ortopēdisko matraci parasti sauc tādu matraci, kurš ļauj cilvēka mugurkaulam būt iztaisnotam visā gulēšanas laikā. Taisnas muguras efekts var tikt sasniegts dažādos veidos, un daudzi ražotāji skaidro kāpēc tieši viņu matracis skaitās ortopēdiskais matracis.


Patiesībā nevienu matraci nevar nosaukt par ortopēdisko.
 

Ortopēdiskās īpašības – pareizi novietot ķermeni nevis uz konkrēta matrača, bet kompleksā - „lietotāja ķermenis”+”matracis”.

Iedomājaties smagu cilvēku guļam uz mīkstā matrača. Skaidri saprotams, ka matracis izlieksies un cilvēks gulēs uz matrača banāna pozā, kura ir kaitīga mugurkaulam.
No otras puses kalsna sieviete, kura guļ uz ļoti cieta matrača arī gulēs nepareizi. Matracis neizlieksies , un mugurkauls būs izliektā stāvoklī.

Tapēc ir jāapvieno Jūsu fiziskie dati un matracis.

 • Apaļīgiem cilvēkiem vajadzētu  izvēlēties sev cietākus matračus: atsperu ar pastiprinātu atsperi un biezāku atsperes stiepli vai bez atsperu ar blīviem ilgizturīgiem materiāliem.
 • Kalsniem labāk izvēlēties mīkstus atsperu matračus bez  koiras(kokos) vai arī bez atsperu matraci no dabīga lateksa.
 • Vidējas komplektācijas cilvēkiem būs atbilstošs matrača modelis uz neatkarīgām atsperēm, konkrētāk sakot modeļi kuros tiek kombinēti , izmantoti koira un lateks.
 • Bērniem un pusaudžiem parasti rekomendē matračus bez atsperēm. Pavisam maziem bērniem vienalga uz kāda matrača gulēt galvenais, lai matracis būtu labi vēdināms. Parasti pērk kokosa  3-7cm biezus matracīšus(virsmatracīšus). Gados vecākiem bērniem ir svarīgi lai matracis būtu dzīvotspējīgs un izturētu, ka pa to lēkā utt., tāpēc kokos nav pats labākais variants. Pusaudžiem rekomendē matračus bez atsperēm  no dabīgā lateksa, cietie.
 • Gados vecākiem nerekomendē cietos matračus . jāizvēlas mīkstos vai vidējas cietības matračus.
 • Cilvēkiem ar sāpēm jostas apvidū cieti matrači neder, vajadzētu izvēlēties mīkstos matračus, kuri labi izliecas un notur ķermeņa jostas daļu.
 • Cilvēkiem kuriem ir problēmas muguras augšdaļā, tieši otrādi, vajag izvēlēties cietos matračus.
 • Cietos matračus bieži rekomendē ārsti-ortopēdi saviem pacientiem ar mugurkaula problēmām. Ārstu rekomendācijās derētu ieklausīties, tomēr ja Jūs esat vesels un gulēt uz dēļa ar pārklātu segu gan nevajadzētu. Ja uz mīkstas gultas mugurkauls ieliecas, tad uz cietas tas izliecas kā arka. Sākumā liksies ka tas palīdz , jo atslogo vienu muskuli, bet jau vēlāk sāpes var atgriezties, jo tiek noslogoti citi muguras muskuļi. Pie tam, guļot uz cietas virsmas, ķermenis atbalstās uz pāris vietām, kas tiek vairāk noslogotas. Mīkstie audi saspiežas un pasliktinās asinsrite. Tas nekādi nepalīdz atslābināties un atpūsties guļot.

 

Pats galveinais matracī ir tas, lai Jums būtu ērti. Nevis ITKĀ ĒRTI, bet vārda tiešājā nozīmē ērti. Matracis nedrīkst būt ne pārāk mīksts un ne pārāk ciets. Ērtums ir izstiepts jēdziens un subjektīvs, tāpēc orientējieties ne tikai uz kopējiem padomiem, bet arī Jūsu pašu prasībām un vēlmēm. Aizejiet uz vienu veikalu un paguliet pāris minūtēs uz dažādiem, vismaz vienas firmas, matračiem.

 

 

Nedaudz padomu

 • Ja izvēlaties atsperu matraci, tad labāk izvēlēties tādu, kurā atsperes atrodas katra savā blokā. Katras atsperes saspiešanās notiek atsevišķi no citām atsperēm, tāpēc matracis dažādi izliecas pret katru ķermeņa daļu. Daži ražotāji izmanto atsperes ar dažāda diametra stiepli  atsevišķās matrača daļās, lai būtu pareizāka svara un atsperes cietības atbilstība pret noteiktām ķermeņa daļām.
 • Ekonomiskos matračus uz kopēja atsperu bloka „bonnela” bāzes ir grūti nosaukt par ortopēdisko. Tomēr, jaunais matracis, uz „bonnela” bāzes būs daudz labāks nekā izgulētais vecais. Vienīgā alternatīva, bonnela cenu segmentā, ir bez atsperu matracis uz putu poliuretāns bāzes. Šāda matrača īpašības ir ievērojami labākas nekā bonnela.
 • Kokosa slānis 2cm biezumā, mazliet mazina atsperu punktveida efektu, it sevišķi tas ir jūtams uz Multipocet matrača. Ja jūs gribat saglabāt punktveida efektu, tad labāk būtu izvēlēties mīkstos vai vidēji mīkstos slāni no koira(1cm) + lateksa(2-3cm)
 • Starp bez atsperu matračiem popularitāti ir ieguvuši modeļi uz dabīgā lateksa vai putu poliuretāns. Pievērsiet uzmanību uz materiāla blīvumu, jo blīvāks, jo labāka kvalitāte un ilgāk kalpo.Veikalā to ir ļoti vienkārši pārbaudīt, paceliet matraci un tas kurš smagāks tas labāks.Tāpēc tas ir redzams uz cenas, tāpēc nerekomendējam pirkt lētus matračus kurus tirgo supermārketos.
 • Pievērsiet uzmanību uz jaunajiem materiāliem ar atmiņas efektu.Atmiņas efekta slānis dod viskozitātes efektu, un labi notur muguras jostas daļu. Kautgan efekts ir specifisks un patīk ne visiem.

           Netaupiet uz matrača rēķina!

Jūsu vārds:

Telefons:

E-pasts:

Teksts:

Sūtīt